otrdiena, 23. jūlijs
SākumsAktuāli“Mēs sākām tā uzreiz – pilī.” Diriģents Jānis Ozols atminas grupas “Cosmos”...

“Mēs sākām tā uzreiz – pilī.” Diriģents Jānis Ozols atminas grupas “Cosmos” laiku

Pirms 20 gadiem grupa “Cosmos” bija slavas zenītā, uzvarot starptautiskajā dziesmu konkursā “Jaunais vilnis”. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” grupas dalībnieks un diriģents Jānis Ozols atminas “Cosmos” laiku un to, kā grupa sākusi savu darbību. “Laiks bija foršs, piepildīts, ļoti interesants un, manuprāt, arī ļoti noderīgs man tagad manā profesijā, kas ir diriģents,” par “Cosmos” laiku teic Ozols.

“Es atceros tā, ka neko neatceros, teikšu godīgi,” atzīst diriģents, kurš stāsta, ka grupas pirmajos gados bijuši tik daudz notikumu un piedzīvojumu, ka daudzas detaļas ir izplūdušas no atmiņas. “Laikā, kad nedrīkstēja īsti satikties, satikāmies Latgalē pirtī un uztaisījām tādu kā nomenti. Mēģinājām skatīties video – mēs ļoti daudz esam safilmējuši visādas lietas. Mēs skatāmies tos video un nesaprotam – kur mēs esam? Kurā valstī? Ko mēs tur darām? Kas tā par tādu dziesmu?”

Ozols atzīst, ka “Cosmos” laiks bijis piepildīts un interesants, un ka šī pieredze ir bijusi ļoti noderīga viņa pašreizējā profesijā kā diriģentam. “Mums tiešām pāris gadi bija tik ļoti intensīvi, ka man pat arī grūti atcerēties visu, ko mēs esam darījuši, bet laiks bija foršs, piepildīts, ļoti interesants un, manuprāt, arī ļoti noderīgs man tagad manā profesijā, kas ir diriģents.”

Savukārt, kā dzimusi pati grupa, viņš atminas: “”Cosmos” dzima uz kuģa, kaut kā tā apmēram es atceros, ka zēnu korim bija brauciens uz Ameriku (ASV – aut.) laikam, un es uz tā kuģa nebiju, bet Šipīts (Jānis Šipkēvics – aut.), Andris (Andris Sējāns – aut.), Jurkins (Juris Lisenko – aut.) un, šķiet, vēl kaut kas… izdomāja, ka vajadzētu taisīt tādu puišu grupu.” Ozols pievienojies grupai vēlāk īsti nesaprotot, kas būs jādara.

Pirmais koncerts noticis 2002. gada 20. decembrī. “Tas bija pie Vairas Vīķes-Freibergas pilī. Mēs sākām tā uzreiz – pilī, bet nosaukums mums bija, mēs paši bijām izdomājuši – “Lafā”. Tā kā divas notiņas la un fa, bet mums Mirdza Zīvere šajā gadījumā pateica: “Puiši, tādu nosaukumu nevajag. Izdomājat kaut ko citu!”” atceras diriģents.

Grupas sastāvs un nosaukums mainījās laika gaitā. “Sapratām, ka es neesmu bass, nu, jo tā kā dziedāju to basu, bet es tik zemu arī nevarēju nodūkt, tad mēs pieaicinājām Jāni Strazdiņu, jo viņš ir bass. Tad pilnīgi mistiski uzradās Reinis Sējāns. Mēs jau bijām sākuši rakstīt pirmo albumu, un viņš turpat netālu dzīvoja, un mums vakarā bija tusiņš, un šis sāka bītboksot. Mums visiem tā: “Okay, kas tas tāds? Tu māki bītboksu? Viss, rītdien tiekamies studijā!” Reinis jau pirmajā albumā vienā dziesmā piedalījās.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Novadu balss: Smiltenē uzstādīti viedie soliņi un skārienjutīgs infoekrāns

Smiltenes iedzīvotājiem un apmeklētājiem projektā 3 I solutions for PS (Labāku sabiedrisko pakalpojumu nodrošināšana Baltijas jūras reģionā ar visaptverošiem,...

Āgenskalna tirgus vasaras programma pusceļā – kas vēl plānā?

Kopš 24. maija katru piektdienu Āgenskalna tirgus pārtop par aktuālāko vietu Pārdaugavā, kur kuplā lokā un radošā omā ieskandināt nedēļas nogali. Daudzpusīgā vasaras kultūras...

Novadu balss: Ukraiņu skolēni atgūst spēkus nometnē Jelgavā

Jūnija beigās un jūlijā, kopumā divu nedēļu garumā, pirmo reizi kopš Krievijas uzbrukuma Ukrainai Jelgavā tika rīkota atpūtas nometne....

POPULĀRĀKIE