ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsDaba un tūrisms60 reižu lielāks tirgus un radošais haoss – Japāna kā saldais ēdiens...

60 reižu lielāks tirgus un radošais haoss – Japāna kā saldais ēdiens makšķerniekiem

Raidījumā “Zaļais stūris” divi ceļotāji un makšķernieki – Elvijs Meisters un Mārtiņš Balodis pastāsta par nesenu ceļojumu uz Japānu, kurā abi ne tikai baudījuši vietējo kultūru, ēdienus, bet arī apmeklējuši neskaitāmas vietas makšķerniekiem, piemēram, kādu īpašu veikalu, kas paredzēts tikai vienai tēmai – strauta forelei.

Eiropas un tai skaitā Latvijas veikali būtiski atšķiras no citu pasaules malu esošajiem. Kādas ir sajūtas, ieejot kādā Japānas makšķernieku veikalā? “Mums ir lielāki veikali nekā Japānā. Viņiem tie ir, pirmkārt, telpas ziņā mazāki, bet ar daudz lielāku sortimentu. Viņiem ir daudz lielāks bardaks veikalā, es gribētu teikt, nekā mums,” stāsta Meisters.

Viņš norāda, ka veikali ir haotiskāki, taču tajā pašā laikā ir iespēja ieraudzīt lietas, kuras pašmāju veikalos ir grūti pamanāmas.

Uz Oltes teikto, lai Meisters mazliet sīkāk pastāsta, jo makšķerniekiem noteikti jau siekala tekot, ceļotājs stāsta, ka meklējis sev konkrēti foreļu voblerus. Savukārt citi veikali specializējoties vienā tēmā, piemēram, ar sortimentu tikai strauta forelei. Salīdzinot ar Latvijas tirgu, Japānā tas ir 60 reižu lielāks, pastāsta abi ceļotāji.

“Tā teritorija ir lielāka, bet tur daudz kalnu, kuros visi nedzīvo un tā tālāk. Jāpāna tas ir… teiksim tā – reizēm kā uzņēmējam gribētos dzīvot un savas spējas tērēt šādā tirgū, jo es saprotu, ka atdeve būtu pavisam cita. No otras puses – nekur es nebraukšu, man tepat ir labi,” piebilst Balodis.

Pilnu sarunu klausies raidījuma “Zaļais Stūris” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”

Pasaules mūzikas grupa JŌRA izdod mūzikas videoklipu skaņdarbam “Atvadu valsis”, kurš tika iekļauts 2023. gada decembrī izdotajā albumā “TaTaTa”....

POPULĀRĀKIE