trešdiena, 19. jūnijs
SākumsDaba un tūrisms“Mēs esam vēl krietni autiņos,” pārliecināts ir mednieks Arvids Baumanis

“Mēs esam vēl krietni autiņos,” pārliecināts ir mednieks Arvids Baumanis

Raidījumā “Zaļais stūris” mednieks un SIA “Ieroči” pārstāvis Arvids Baumanis pastāsta par ieroču tīrīšanas kultūru Latvijā un to, kāpēc ieroču tīrīšanā varētu noderēt īpaša ierīce – boroskops. “Es domāju, ka ieroču tīrīšanas kultūras ziņā mēs esam vēl vidēji,” teic Baumanis.

Taujāts par to, kāda šobrīd ir ieroču tīrīšanas kultūra Latvijā un vai tai ir vēl kur augt, Baumanis norāda: “Es domāju, ka ieroču tīrīšanas kultūras ziņā mēs esam vēl vidēji – mēs esam vēl krietni autiņos, jo, es domāju, ir liela daļa ieroču īpašnieki, kuri ir pārliecināti, ka ar parasto ballistola eļļu var ieroci iztīrīt.”

Uz Kļaviņa piezīmi, ka ierocis jātīra ar šāvienu, Baumanis piekrīt: “Īsti vīri tīra ieroci ar katru nākamo šāvienu, bet es teiktu ballistols vai citas pielīdzināmās ieroču eļļas noteikti ir labāk nekā nekas, bet tomēr, nu, tā ilgtermiņā mēs saprotam to un pat varbūt nevajag saprast, bet vienkārši paskatīties stobrā ar boroskopu.” Tā ir ierīce, kas līdzinās video kamerai, paskaidro mednieks.

“Ļoti interesanti ir situācijās, kad, teiksim, tāds mednieks tradicionālais saka: “Mana plinte ir iztīrīta!” Es saku: “Iedod, paskatāmies ar boroskopu.” Boroskopā tur parādās tas, ka..” stāsta Baumanis, uz ko Olte pabeidz teikto: “Vectēvs aizķēries.” Kam piekrīt Baumanis, piebilstot, ka talkā var nākt speciāli ieroču tīrīšanas līdzekļi, kas panāk ne gluži tādu efektu, lai ierocis izskatītos kā jauns, bet labi pilda savu uzdevumu, lai ierocis būtu tīrs.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Agnesse izdod mini albumu “Uz augšu” – ar sievišķīgu skatījumu uz attiecībām

Dziedātāja Agnesse, īstajā vārdā Agnese Stengrevica, izdod mini albumu "Uz augšu", kas vēsta par jaunas sievietes attiecību peripētijām. Tas ir stāsts par to, kā...

POPULĀRĀKIE