sestdiena, 20. jūlijs
SākumsSabiedrībaMinistru prezidente Evika Siliņa: “Man ir jāizdara viss iespējamais, lai maksimāli aizsargātu...

Ministru prezidente Evika Siliņa: “Man ir jāizdara viss iespējamais, lai maksimāli aizsargātu Latvijas cilvēkus”

Ministru prezidente Evika Siliņa raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pēc vienas no izvēlētās dziesmas atskaņošanas izplūst asarās un atzīst, ka parasti viņai nemaz neļauj pateikt to, ko patiesībā domā. Tāpat Evika Siliņa atklāj šobrīd saspringto un cīņām pilno ikdienu Ukrainas kara kontekstā, kas attiecas uz Latvijas drošību: “Man ir jāizdara viss iespējamais, lai maksimāli aizsargātu Latvijas cilvēkus.”

Siliņa norāda, ka par viņas asarām nevajadzēja teikt skaļi, taču raidījuma vadītājs Jānis Šipkēvics nosaka, ka tieši tās parāda – visi esam dzīvi cilvēki ar savām jūtām, tāpat labi zinām par lietām, kas mums ir uzkrautas, kā arī – neviens no ārpuses nevar nolemt noslaucīt Latviju no zemes virsas – par to lemsim paši. “Jā, tas ir emocionāli,” atzīst Ministru prezidente, “Parasti jau neļauj pateikt, ko tu patiesībā domā.”

Viņa turpina: “Jāsaka, ka šis ir viens no retajiem raidījumiem, kur man paprasa arī, ko es domāju, ko es jūtu, jo, nu, tās cīņas, protams, ikdienā (ir – aut.) ļoti, ļoti spriedzes pilnas. Tāpat arī Eiropā. Es domāju tas, ka Baltijas valstis šobrīd, nu, mēs esam tādi karoga nesēji ne jau tikai Ukrainas dēļ, bet arī sevis pašu dēļ, jo mēs jau ļoti labi apzināmies, ar kādiem riskiem mēs šobrīd saskaramies.”

Siliņa labi apzinās, ka Latvijas cilvēkiem šobrīd ir bail: “Es zinu, ja es esmu šajā lomā, šajā amatā šobrīd, tad man ir jāizdara viss iespējamais, lai maksimāli aizsargātu Latvijas cilvēkus. Es to daru no visas savas sirds un visa sava spēka, un ne vienmēr tas ir viegli, ne vienmēr varbūt pirmajā brīdī var redzēt tos rezultātus, bet, nu, tie soļi jāizmēra pāris tādus gājienus uz priekšu, un var to rezultātu panākt.”

Savukārt – kur slēpjas Latvijas spēks, Ministru prezidente dalās savās pārdomās: “Manuprāt, tas, ka mēs spējam atrast sabiedrotos, kas mūs atbalsta, atrast arī tādas valstis, kas ir līdzīgās domās, koordinēt – tas ir tāds Latvijas spēks – diplomātija un arī tāda viedokļu līderu esamība.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 17. jūlija izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

POPULĀRĀKIE