sestdiena, 20. jūlijs
SākumsSportsDaugaviņš olimpiskās kvalifikācijas gaidās: “Cīnīsimies un izdarīsim to, kas mums ir jāizdara”

Daugaviņš olimpiskās kvalifikācijas gaidās: “Cīnīsimies un izdarīsim to, kas mums ir jāizdara”

Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” dalās savās sajūtās par gaidāmajām olimpiskās kvalifikācijas spēlēm un izaicinājumiem, ar kuriem komanda saskaras, ņemot vērā, ka ceļazīme uz olimpiādi ir tikai viena. Tāpat izlases kapteinis dalās savās pārdomās par kvalifikācijas spēļu komandas sastāvu: “Cerams, ka visi būs veseli!”

Olimpiskās kvalifikācijas spēles Latvijas izlase aizvadīs augusta beigās un septembra sākumā “Arēnā Rīga”. Jau tagad kvēlāko hokeja līdzjutēju vidū ir milzīgas gaidas, jo ceļazīme ir tikai viena.

“Tā gaidīšana vienmēr ir tāda nervozāka lieta. Tad, kad jau beidzot sākas turnīrs, tad visi nervi ir atlaisti, tu jau uzticies tam, ko tu esi jau gadiem darījis, – trenējies, to darbu, ko es ieguldījis, tad paliek vieglāk, bet, protams, tā atbildības sajūta vienalga uzspiež uz nerviem drusciņ, jo tikai viena ceļazīme,” atzīst Daugaviņš.

Tāpat viņš izceļ olimpiskā cikla sarežģītību: “Olimpiskais cikls ir vēl mega grūtāks, kā varbūt pasaules čempionāts, tāpēc ka reizi četros gados, un sanāk – to vienu gadu, kad mēs netikām, vāciešiem zaudējām “Arēnā” (“Arēna Rīga” – aut.), tad sanāk, ka tu itkā astoņus gadus gaidi nākamo olimpiādi. Tev vēl uz viņu ir jātiek, protams, bet sanāk, ka tu esi tādā tukšā pavadījis četrus gadus. Apmēram kā sportists – darbu ieguldi un nav, tāpēc ir atbildības sajūta.”

Hokeja izlases kapteinis uzsver arī mājas spēļu nozīmi, jo talkā nāks milzīgais līdzjutēju atbalsts: “Tajā pašā laikā mēs zinām, ka mēs būsim mājās, aiz milzīgas fanu sienas, kas mūs dzīs uz priekšu, un tas dod laikam tādu pozitīvu pārliecību, jo pārliecība arī ir lieta, ar kuru nevar baigi jokot. Par daudz tā ir pa sliktu vienmēr, bet mēs gribam, mēs iesim, cīnīsimies un izdarīsim to, kas mums ir jāizdara. Ar tādu atbalstu mēs nevaram kļūdīties. Tā arī ir tā pozitīvā lieta, gaidot un spiežot, tie fani mums uzliek tādu drusciņ nastu, bet patīkamu nastu, ka mums tas ir jāizdara, tad nav neviena cita doma galvā. It sevišķi mājās – savu skatītāju priekšā.”

Viens no apspriestākajiem jautājumiem tuvā nākotnē būs kvalifikācijas turnīra hokeja komandas sastāvs. Daugaviņš nosaka, ka īsti nevar pateikt, kurš tiks un kurš – nē, tomēr paskaidro ierasto hokeja kārtību: “Pieejami uz to brīdi, man liekas, uz olimpisko kvalifikāciju – pilnīgi visi pasaulē spēlējošie hokejisti, jo nekur vēl nav sezonas sākušās. Parasti grūtāk ir ar tieši tiem, kas Eiropā spēlē, – tu esi jau klubā itkā visu Augustu, gatavojies sezonai, bet NHL džeki – viņiem tikai septembra vidū, man liekas, ir jābūt NHL nometnēs – tā kā viņi būs pieejami.

Cerams, ka visi būs veseli, tas mums vienmēr ir tāds – pieejamība ir viens, bet vēl ir arī jāsakrīt, lai nav sagatavošanās posmā kaut kādas, kā es saku, tizlas traumas bieži vien – tur uz līdzenas vietas var kaut ko pārraut, saraut, un tas laikam būtu vissāpīgākais, bet cerēsim uz to labāko, ka visi profesionāli gatavojas un būsim savā top “šeipā” (formā – aut.).”

Pilnu sarunu klausies raidījuma “Ar dziesmu par dzīvi”:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Audio: “Novadu balss” 17. jūlija izlaidums

Radio SWH ēterā divreiz nedēļā izskan ziņu raidījums “Novadu balss”, kurā iekļautas Latvijas reģionālo mediju sagatavotās ziņas. Raidījumā Radio SWH ziņu dienests apkopo aktuālāko...

POPULĀRĀKIE