sestdiena, 22. jūnijs
SākumsSportsMotosportists Pauls Jonass guvis vēsturisku panākumu un atklāj, kā orientējas sarežģītajos trases...

Motosportists Pauls Jonass guvis vēsturisku panākumu un atklāj, kā orientējas sarežģītajos trases dubļos

Vēsturisku panākumu guvis motosportists Pauls Jonass – pirmo reizi karjerā uzvarot pasaules čempionāta posmā motokrosa MXGP klasē. Raidījumā “Vakara sporta stunda” sportists atminas uzvaru un pastāsta, kā tiek galā un orientējas trasē, kad tā ir dubļu noklāta. Tomēr, skatoties uz nākotnes startiem un garo sezonu, Jonass atzīst: “Galvenais vēl ir priekšā.”

Uzvara posmā Jonasam ir vēsturisks sasniegums un turklāt arī gūta pēc ilgāka pārtraukuma. “Goda pjedestāls ir viena lieta, bet uzvarēt posmā – tas ir kaut kas cits, uzreiz tu tiec, varētu teikt, ierakstījis vēstures grāmatā. Tagad jau viss parējais ir tikai bonuss,” norāda motosportists, apstiprinot, ka pēdējā uzvara bijusi pirms sešiem gadiem Lielbritānijā, kad vēl startējis MX2 klasē.

“Gandrīz divi gadi kopš pēdējā goda pjedestāla,” viņš atminas, “Labs laiciņš ir pagājis. Pēc tā brauciena īsti nezināju, kas tur ir jādara – kur jāiet? Kas jādara? Tas arī viss uz emocijām.” Vēl viens izaicinājums, startējot trasē, ir laikapstākļi un īpaši – lietus, kas veido pamatīgu dubļu kārtu. “To saprast tiešām ir ļoti grūti,” par orientēšanos dubļos teic sportists, “Tas bija šausmīgi, bet šī arī bija diezgan sarežģīta trase. Īpaši pirmā brauciena beigās – tas finiša tramplīns un uzkalniņš, kurā bija grūti augšā tikt. Tur galvenais uzdevums bija, nevis braukt ātri, bet braukt bez kritiena, nobraukt līdz galam, jā, – tikt visur cauri.”

Otrajā braucienā gan lietus pierimies, daļēji trase sākusi lēnām žūt, taču atsevišķas vietas kļuvušas vēl izaicinošākas.

“Vieglāk pavisam noteikti nebija. Braucot pēdējos apļus, kad tu zini, ka ir iespēja uzvarēt, ieslēdzās tāds drošais režīms – negribas pieļaut kļūdas. Kā arī visi smējās, – izskatījās, ka ir baigais stress, braucot pēdējo apli. Teicu, ka stresa nebija, bet vienkārši negribējās pieļaut kādas kļūdas. Es braucu tik lēni, lai, ja, nu, gadījumā es kaut kur nedaudz nokļūdos, lai var paspēt izlikt kāju un nenokrist,” atceras Jonass.

Šobrīd piektā vieta kopvērtējumā ir ļoti stabila, tomēr, kā norāda motosportists, glavenais vēl tikai priekšā: “Sezonas sākums ir izdevies ļoti veiksmīgs, stabils, bez liekiem piedzīvojumiem, bez liekām kļūdām, un tas ir arī tas mērķis – visu sezonu nobraukt stabili, sacensības, jo tā sezona ir tiešām ļoti, ļoti gara. Tagad esam aizvadījuši tikai vienu ceturto daļu no sezonas, kas ir pieci posmi. Tā kā viss tas galvenais vēl ir priekšā. Jāturpina tādā pašā garā un tad jau redzēsim uz sezonas beigām, kur es atradīšos tajā kopvērtējuma tabulā.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

1 Komentārs
Jaunākie
Vecākie Populārākie
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus
Juris
Pirms 1 mēneša

Lai veicas!

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE