pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsSportsSarežģītie rikošeti, septiņi debitanti un medaļas pakausī – Ciprusa komentārs par pirmajām...

Sarežģītie rikošeti, septiņi debitanti un medaļas pakausī – Ciprusa komentārs par pirmajām izlases spēlēm

Desmit pasaules čempionātu dalībnieks elites grupā, bijušais hokejists Aigars Cipruss raidījumā “Vakara sporta stunda” komentē pirmās divas Latvijas hokeja izlases aizvadītās spēles ar Poliju un Franciju, kurās pagarinājumā uzvarēja Latvijas izlase. Atraisītības trūkumu un nervozitāti Cipruss noraksta uz pirmo spēļu rēķina: “Pareizajā virzienā mēs izvelkam, kas atkal ir ļoti svarīgi, – mēs atspēlējamies, raksturs komandai ir.”

Liela daļa hokeja līdzjutēju burtiski gaidījuši, ka pēc pirmajām divām spēlēm kopvērtējuma tabulā Latvijas izlasei būs iegūti seši punkti, taču gūti četri. “Šogad tas spēļu grafiks salikās, ka pirmās visas spēles mēs principā spēlējām ar, teiksim, ranga zemākām komandām. Nu, līdz ar to tās visas domas par to, ka, jā, trīs punkti, trīs punkti, trīs punkti – deviņi punkti, un tad jau mēs cīnāmies tur ar kādiem grandiem – kaut kur par četrinieku,” tā Cipruss.

Viņš uzsver: “Tādi laiki sen jau ir beigušies – tagad jebkura komanda elitē spēj rādīt pietiekoši meistarīgu hokeju, pietiekoši, teiksim, organizētu hokeju.” Kā vienu no piemēriem, bijušais hokejists nosauc Poliju, kura labi spēlējusi aizsardzībā. Savukārt rikošetu situācija gaužām sarežģīta izrādījusies vārtsargam Elvim Merzļikinam.

“Es savā mūžā, cik spēles ir spēlētas un skatījies, nu, tik daudz vienā spēlē rikošetus… Tas tā bišķiņ sanāk – no vienas puses tā kā bēdīgi, bet es arī saprotu, cik sarežģīti tādā situācijā Elvim. Tās ripas izmaiņa tādā nezināmā kustībā uzreiz – tas ir ļoti sarežģīti.”

Cipruss uzskata, ka Latvijas izlases atraisītības trūkums, ir pirmo spēļu īpatnība: “Tā uztraukuma sajūta, iekšēji tāda mandrāža – atkal tas viss ir, kā saka, pavasaris ir klāt, un līdzjutēji dzen, bronzas medaļas visu laiku atgādina par to.” Tāpat viņš atzīmē, ka izlasē debitējuši septiņi jauni spēlētāji, kas ir ļoti daudz: “Tie spēlētāji, kā saka, ir jāizjūt, vēl jātiek pāri tām emocijām, tai nervozitātei un tādām lietām.”

Lai arī pirmajās spēlēs katrā gūti divi punkti, nevis cerētie trīs, Cipruss pamanījis lietas, kas viņam patīkot izlases veikumā: “Haris (Harijs Vītoliņš – aut.) man liekas teica intervijā – tā komanda sāk nobriest, viņa sāk nobriest un, protams, ka tās nākamās spēles – viņas visas ir ļoti svarīgas, bet man liekas, ka tieši šīs divas spēles parādīja to, ka tajā pareizajā virzienā mēs izvelkam, kas atkal ir ļoti svarīgi, – mēs atspēlējamies, raksturs komandai ir. Līdz ar to tās uzvaras, – labi, overtime, bet es uzskatu, ka nav svarīgi, – svarīga ir tā uzvaras garša.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Māra Upmane-Holšteine mērķējusi kļūt par labāko Latvijas mūzikas žurnālisti

Grupas “Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine reiz tikai sapņojusi kļūt par mūziķi. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” viņa pastāsta, kā sākumā vēlējusies kļūt par Latvijas...

POPULĀRĀKIE