ceturtdiena, 20. jūnijs
SākumsSportsTreneris Artūrs Irbe: "Esam aizraujošākā komanda šajā čempionātā"

Treneris Artūrs Irbe: “Esam aizraujošākā komanda šajā čempionātā”

Pēc divām aizvadītām spēlēm divās dienās šodien Latvijas izlases treniņā uz ledus kāpa vārtsargi Kristers Gudļevskis un Ēriks Vītols, aizari Kristaps Zīle, Roberts Mamčics, Arvils Bergmanis un Markuss Komuls, kā arī uzbrucēji Oskars Batņa, Haralds Egle, Fēlikss Gavars, Dans Ločmelis un Martins Laviņš, bet pārējie hokejisti darbojās atlētikas zālē.

Pēc ledus treniņa, kura izskaņā visi kopā ar treneriem uzspēlēja hokeju bez aizsardzības, vārtsargu treneris Artūrs Irbe sarunu ar žurnālistiem sāka ar vārdiem, ka Latvijas izlase ir aizraujošākā komanda šajā čempionātā: “Atstājam intrigu līdz beigām. Ja katru spēli tā ies, nebūs tik traki, bet gribētos pataupīt nervus. Bet vārtsargiem tas nervu sistēmu norūda.”

Vaicāts, kāpēc mačā pret Franciju bija svarīgi otro dienu pēc kārtas spēlēt Elvim Merzļikinam, viņš atzina, ka četri ielaistie vārti pret Poliju izskatās briesmīgi, taču trīs no tiem tika zaudēti pēc tam, kad ripa skāra kādu no Latvijas izlases spēlētājiem. Irbe uzsvēra, ka realitātē Elvis spēlēja ļoti labi, bet, skatoties no malas un, nesaprotot drēbi, varēja šķist savādāk.

“Zinot, cik svarīga komandai un viņam bija pirmā spēlē, un cik sarežģīta tā izvērtās, arī brīžos, kad bijām iedzinējos, Elvis saglabāja koncentrēšanos, pavilka mūs spēles beigās un paglāba pagarinājumā. Un tieši to pašu viņš izdarīja arī otrajā spēlē. Viņš parādīja tādas kvalitātes, ko var novērtēt tikai, būdams tuvumā un klātesošs,” sacīja Irbe.

Viņš arī atzina, ka neatminas savā karjerā spēles, kur tik daudz vārti būtu gūti pēc rikošetiem, “ja nu kut kad bērnībā, kad spēles laikā bija 60 – 70 metieni, noteikti, tā varēja būt, bet tāda augsta līmeņa spēlēs es neatceros.”

Irbe gan piebilda, ka mūsdienās samērā bieži šādas situācijas ir arī NHL, jo vārtsargi ir tik labi, ka viņiem ir grūti iemest ripu vārtos. Šādos gadījumos svarīgākais ir psiholoģiski nesalūst un nesākt sev sev jautājumus “Vai tiešām es esmu tik slikts?”. “Īstenībā veiksme ir jānopelna, un tas ledus ir jāgrauž. Vārtsargi mums to ir darījuši, tā kā viss ir kārtībā,” sacīja treneris.

Taujāts, vai joprojām izlasē šajā pasaules čempionātā tiek gaidīts Artūrs Šilovs, Irbe norādīja, ka korekti būtu atbildēt – gan jā, gan nē: “Mēs vienmēr gaidām labākos hokejistus. Tajā paša laikā, redzot kā Elvja sniegumu, to, kā ir gatavojies Gudis, kādu sezonu ir aizvadījis, kā nospēlēja pārbaudes spēlē, kā arī viņa ķermeņa valodu un attieksmi, un kādu pienesumu ir devis Ēriks kā trešais vārtsargs, mums ir foršs vārtsargu kolektīvs. Ja parādīsies tāda problēma kā vēl viens vārtsargs, ko izmantot čempionātā, mēs par to domāsim, bet šobrīd domāju, ka mums ne tas draud, ne spīd.”

Raksts tapis sadarbībā ar“Akvedukts”, “Grundfos”
LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE