pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsDaba un tūrismsKo “Radio SWH” klausītāju iemīļotais pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis novērtē mājās –...

Ko “Radio SWH” klausītāju iemīļotais pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis novērtē mājās – Latvijā

Ceļotājs Kārlis Bardelis ir oficiāli apceļojis visu pasauli, izmantojot airu laivu un riteni, un pat ieguvis vairākus Ginesa rekordus. Tāpat viņa ceļojumu piedzīvojumos, kuros paspējis tikties ar haizivīm un nokļuvis bīstamajā Somālijā, sekot līdzi varēja “Radio SWH” ēterā. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” Bardelis, kuram pasaules krāšņo skatu netrūkst, atklāj, ko novērtē šeit pat mājās – Latvijā.

Turpat 8 gadus ilgo ceļojumu apkārt pasaulei, izmantojot airu laivu un riteni, Bardelis noslēdza šā gada pavasarī. Tāpēc pēc šī garā ceļojuma arī svarīgs jautājums – ko viņš novērtē šeit pat Latvijā. “Tīrs ūdens, latviešu valoda,” uzreiz teic ceļotājs, “Tas ir fantastiski – runāt valodā, ar kuru tu esi uzaudzis, – tā ir māju sajūta.” Bardelis atminas, kā Namībijas galvaspilsētā Vindhukā saticis latvietes Vitu un Gintu, kuras tur dzīvojot jau krietnu laiku.

“Tā iespēja sarunāties savā valodā, nu, tas ir kā tāds mājīgs apskāviens. Tiešām – tā ir ļoti patīkama māju sajūta,” atzīst ceļotājs, “Man nav problēmu komunicēt angliski, bet tādā ceļā, kad tu ilgu laiku runā tikai tur svahili vai angliski, tad ir ļoti patīkami.” Tāpat, apceļojot pasauli un baudot dažādus laikapstākļus, viņš Latvijā novērtē to, ka šeit ir četri gadalaiki.

“Cilvēki mīļie, no jums nekas nav atkarīgs, bet vide ap jums mainās,” smejas Bardelis, “Fantastiski! Jums nekas nav jādara. Jums ir tikai jāpukst par šiem laikapstākļiem, bet tā fantastiskā četru sezonu būšana – tas ir kaut kas kolosāls. Tie krāsainie rudeņi un stindzinošās, baltās ziemas, un smaržīgie pavasari, un vasara, protams, – tas ir fantastiski.”

Daudziem gan nereti šķiet, ka vasara ir par īsu, – varētu pie ekvatora sildīties un nedomāt par apkures rēķiniem un citām aukstā laika likstām, tāpēc ceļotājs iesaka: “Ja jums ir tāds mērķis, tad noteikti ir ceļš, kā to sasniegt. Nedaudz pačukstēšu – iegādājaties jahtu un dzīvojat uz tās vasarā Latvijā, un kad nāk rudens tumšie mēneši, tad paceļat enkuru.”

Vairāk klausies raidījuma “Ar dziesmu par dzīvi” ierakstā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Māra Upmane-Holšteine mērķējusi kļūt par labāko Latvijas mūzikas žurnālisti

Grupas “Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine reiz tikai sapņojusi kļūt par mūziķi. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” viņa pastāsta, kā sākumā vēlējusies kļūt par Latvijas...

POPULĀRĀKIE