otrdiena, 23. jūlijs
SākumsDzīvesstilsJūs jautājat, mēs atbildam – kā vasarā izklaidēt un nodarbināt bērnus?

Jūs jautājat, mēs atbildam – kā vasarā izklaidēt un nodarbināt bērnus?

Raidījuma “Pietura vecākiem” rubrika “Jūs jautājat, mēs atbildam” šajā reizē pēta mūžīgo vecāku jautājumu vasaras sezonā – kā izklaidēt un nodarbināt bērnus? Kā panākt to, ka ir kādas interesantas un aizraujošas lietas, ko darīt, lai bērns lielāko daļu brīvlaika nepavadītu uz dīvāna, ritinot tiktoku? Atbildes meklē raidījuma vadītāji un “Centra ZIN” vecāku izglītības treneri Inga Oliņa un Georgs Rubenis.

“Protams, ka rocība vecākiem ir ļoti atšķirīga, un ne vienmēr mēs varam nodrošināt bērniem nometnes vai kaut kādas pagarinātās grupas. Protams tie ir, runājot ar vecākiem, pirmklasnieki, otrklasnieki, trešklasnieku vecāki, kuri vienkārši nevar atstāt. Tad, protams, ka šeit ideja var būt kaut kāda koorperēšanās, sadarbība savstarpēji,” teic Oliņa, “Kas attiecās uz izklaidēt, man šķiet, ka šeit fantāzija ir svarīga. Es lietotu vārdus – izdomāt ekspedīcijas, paplānot ekspedīcijas vasaras garumā.”

Viņa dalās ekspedīciju piemēros – vaboļu meklēšanas ekspedīcija mežā, tauriņu ekspedīcija, citā reizē – ekspedīcija ar vilcienu. “Tas, protams, arī atkarīgs no vecuma, bet man liekas, ka šādas ekspedīcijas un tās kopīgi izplānot, varētu būt ļoti aizraujoši gan paša šī te gatavošanās šai te ekspedīcijai varētu būt brīnišķīga, gan arī pats process. Pēc tam varbūt, ka mēs padomājam kādā veidā mēs fiksējam šo te notikumu,” iesaka Oliņa, kā piemēru minot, veidot ekspedīciju foto grāmatas.

“Dažreiz, rosinot kādas idejas, bērniem ir ļoti svarīgi, ka mēs piedāvājam kādas opcijas, piedāvājam kaut kādas pieredzes. Jo tad, kad mēs tikai paļaujamies un sakām: “Tagad tu pats izdomā, kur tu gribi braukt, ko tu gribi darīt!” Viņam ir grūti vispār ar kaut ko sākt,” turpina izglītības trenere. Savukārt Rubenis iedrošina izmantot pieejamās sagataves dažādām nodarbēm, kas varētu derēt arī bērniem, piemēram, slēpņošana, dažādu taku izpētīšana. Tāpat vērts aplūkot savas pašvaldības informācijas centra piedāvājumu, piemēram, gatavos velo maršrutus.

“Vienmēr ir jādomā tā, lai tas ir komfortabli un tai pašā laikā – tas ir pieejami,” papildina Oliņa. Ja neviena ideja nešķiet interesanta vai ģimenei atbilstoša, talkā var nākt arī mākslīgais intelekts jeb jautājums “chatgpt”, piemēram, iesaki desmit nodarbes, ko paveikt ar 10 gadīgu bērnu, jautājumu pielāgojot savai situācijai un vēlmēm.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Novadu balss: Smiltenē uzstādīti viedie soliņi un skārienjutīgs infoekrāns

Smiltenes iedzīvotājiem un apmeklētājiem projektā 3 I solutions for PS (Labāku sabiedrisko pakalpojumu nodrošināšana Baltijas jūras reģionā ar visaptverošiem,...

Āgenskalna tirgus vasaras programma pusceļā – kas vēl plānā?

Kopš 24. maija katru piektdienu Āgenskalna tirgus pārtop par aktuālāko vietu Pārdaugavā, kur kuplā lokā un radošā omā ieskandināt nedēļas nogali. Daudzpusīgā vasaras kultūras...

Novadu balss: Ukraiņu skolēni atgūst spēkus nometnē Jelgavā

Jūnija beigās un jūlijā, kopumā divu nedēļu garumā, pirmo reizi kopš Krievijas uzbrukuma Ukrainai Jelgavā tika rīkota atpūtas nometne....

POPULĀRĀKIE