ceturtdiena, 20. jūnijs
SākumsMūzikaLatvijas mūzikas jaunumiGrupa “Papīra lidmašīnas” izdod debijas albumu “Turbulence”

Grupa “Papīra lidmašīnas” izdod debijas albumu “Turbulence”

Grupa “Papīra lidmāšinas” izdodas debijas albumu “Turbulence”, kurā cenšas uzsvērt tēmas, kuras tiem šķiet aktuālas. 

”Protams, ir dziesmas par mīlestību, jo mīlestība ir tā, kas mūs iedvesmo visvairāk. Bet ir dziesmas arī par, piemēram, sociālo tīklu “tumšo” pusi, par tuva cilvēka zaudēšanu, par nepadošanos, par ballēšanos. Tādēļ albums ir diezgan daudzpusīgs, bet ar vienotu skanējumu,” debijas albumu raksturo grupas solists Rihards Bērziņš.

Albumā iekļautās 12 dziesmas tika ierakstītas un producētas grupas taustiņinstrumentālista Jura Ludženieka ierakstu studijā “JL ierakstu studija”. Dziesmu autori, galvenokārt, ir Juris Ludženieks un Rihards Bērziņš.

Rihards neslēpj prieku par sadarbību ar grupas mūziķiem: “Esmu laimīgs, ka esam tik draudzīgi un vienoti kā uz skatuves, tā arī aiz tās. Novērtēju, ka 10 gadus mēs jau turamies kopā un esam gluži kā ģimene. Es priecājos, ka ar Juri ir izveidojusies ļoti organiska dziesmu rakstīšanas dinamika. Juris izdomā melodiju, uztaisa demo, mēs tos klausāmies, es rakstu vārdus, un diezgan operatīvi spējam visu izdarīt bez strīdiem un problēmām. Šis ir mans lielākais projekts. Jā, ir bijušas dziesmas, bet albums ir kas pavisam cits, un tas prasa daudz lielāku ieguldījumu, tādēļ arī satraukums, to nododot klausītāju rokās, ir lielāks.”

“Sākotnēji nevarēju saprast, kāda rakstura dziesmas atbilst mūsu grupai – ātras, lēnas, jautras vai bēdīgas. Secināju – grupā esam atšķirīgi cilvēki un ejam dažādus dzīves ceļus, kas mēdz būt arī pārdomu un rūpju pilni, tomēr, kad esam kopā uz skatuves, mēģinājumos vai atpūtā, spējam labi un saturīgi sadarboties un pavadīt laiku. Tādēļ mūsu debijas albumā ir dažāda rakstura dziesmas,” tā par dziesmu tapšanu stāsta Juris Ludženieks.

Grupā muzicē Rihards Bērziņš (vokāls), Reinis Briģis (ģitāra), Gunārs Toms Narbuts (basa ģitāra), Edgars Raila (sitaminstrumenti), Juris Ludženieks (taustiņinstrumenti).
Paralēli albumam grupa turpina uzstāties un koncertēt dažādos pasākumos.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Agnesse izdod mini albumu “Uz augšu” – ar sievišķīgu skatījumu uz attiecībām

Dziedātāja Agnesse, īstajā vārdā Agnese Stengrevica, izdod mini albumu "Uz augšu", kas vēsta par jaunas sievietes attiecību peripētijām. Tas ir stāsts par to, kā...

POPULĀRĀKIE