ceturtdiena, 18. jūlijs
SākumsSabiedrībaZiņasNovada balss: Veidos promenādi Ludzas Lielā ezera krastā

Novada balss: Veidos promenādi Ludzas Lielā ezera krastā

2. jūlijā Ludzas novada pašvaldība parakstīja Vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta “Lielā Ezerkrasta promenādes izveidošana un krastmalas teritorijas labiekārtošana Ludzas pilsētā” īstenošanu.

Projekta mērķis ir Ludzas Lielā ezera krastmalas labiekārtošana un promenādes izveidošana, uzlabojot dzīves vides kvalitāti, palielinot sabiedrības drošību un veicinot tūrisma attīstību.

Projekta ietvaros tiks veikti Lielā Ludzas ezera krasta tīrīšanas un labiekārtošanas darbi – pārbūvēta Lielā Ezerkrasta iela, pārveidojot to par promenādi un izbūvējot gājēju celiņus, LED apgaismojuma izbūves darbi un apgaismojuma elementu integrēšana celiņos, videonovērošanas sistēmas izbūves darbi, atpūtas vietu izbūve, mazo arhitektonisko formu (dažādu veidu soliņi, atkritumu urnas, velo novietnes) uzstādīšana, sausās strūklakas izbūves darbi un apstādījumu koncepcijas īstenošana.

Tiks radīts jauns tūrisma objekts, kā arī uzlabosies teritorijas funkcionalitāte, to varēs izmantot gan pasākumu/ koncertu, gan mākslas plenēru, gan kā āra klasi dažādu izglītojošu nodarbību organizēšanai, tā būs jauna kultūrtelpa. Pasākumi, kas tiks organizēti projekta ietvaros attīstītajā publiskās ārtelpas teritorijā, būs brīvi pieejami, bez maksas. Attīstot un labiekārtojot ārtelpu pie ezera, tiek veidota arī labvēlīga vide uzņēmējdarbības atbalstam blakus teritorijās.

Ludzas novada domes Attīstības un plānošanas nodaļas vadītājas vietniece Ilona Mekša uzsver, ka projekta rezultātā tiks atjaunota publiskā ārtelpa 18 400 m2 platībā. Projekta kopējās izmaksas, tai skaitā attiecināmās izmaksas, ir 989 503,75 eiro, no tām Eiropas Reģionālās attīstības fondu finansējums ir 80,85 % jeb 800 000 eiro, Ludzas novada pašvaldības finansējums – 19,15 % jeb 189 503,75 eiro.

Projekts “Lielā Ezerkrasta promenādes izveidošana un krastmalas teritorijas labiekārtošana Ludzas pilsētā” tiek īstenots Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās” atbalsta mērķa pasākuma “Publiskās ārtelpas attīstība” ietvaros ar Eiropas Reģionālā attīstības fonda (ERAF) finansējumu.


Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sagatavoto saturu atbild laikraksts ”Vietējā Latgales Avīze”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

“Rīgas Zeļļi”, Graudiņa/Samoilova un Ostapenko – Buļs iekaro sporta pasauli un atklāj, cik daudz ir uz kārts

Jaunā un ambiciozā basketbola kluba “Rīgas Zeļļi” prezidents un sporta menedžeris Edgars Buļs raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” pastāsta par saviem lielākajiem projektiem, to...

POPULĀRĀKIE