trešdiena, 17. jūlijs
SākumsSabiedrībaZiņasNovadu balss: Vēsturiskajā norises vietā atgriežas Lielais latgaļu tirgus

Novadu balss: Vēsturiskajā norises vietā atgriežas Lielais latgaļu tirgus

Lielais latgaļu tirgus 22. jūnijā atgriezīsies savā vēsturiskajā norises vietā – Ludzas pilskalnā pašā vecpilsētas sirdī.

Saulgriežu pasākums noritēs no plkst. 9.00 līdz 14.00 un pulcinās lielu skaitu amata meistaru un apmeklētāju. Svētku atmosfēras radīšanai visu dienu skanēs saules dziesmas un lustēs dejas, tiks rīkotas dažādas radošās darbnīcas bērniem un izzinošas sarunas pieaugušajiem. Paralēli iepirkšanās un tirgošanās burzmai tiks pīti vainagi, kurināts tradīciju ugunskurs, notiks vizināšanās zirga mugurā un īpaši skaisto skatu meklētājiem tiks piedāvāta iespēja pacelties ar gaisa balonu un vērot Ludzas panorāmu (par samaksu).

Jau no plkst. 9.00 rītā kopā ar pasākuma vadītājiem Ilmāru Dreļu un Līgu Kondrāti, saulei mostoties, dūdu pavadījumā un kokles dziesmās iegriezīsim saulgriežu rituālus. Ludzas pilskalnu pieskandinās dziesmas un dejas. Koncerta laikā uzstāsies novadnieku iecienītā folkloras kopa “Ilža” un citi novada amatieru ansambļi, kā arī viesi – “Bolta vīšņa” un “Andeļneicys”. Ar raitu deju soli priecēs pašmāju deju kopas Sarmītes Stapules vadībā un citi novada dejotāji, savukārt Līgo dziesmas tiks ieskandinātas Lauras Kalvānes izpildījumā.

Lielā latgaļu tirgus laikā tiks organizētas dažādas meistardarbnīcas gan lieliem, gan maziem. Adītāju klubs “Musturprieks” iepazīstinās ar tamborējumiem senajos dvieļos, Ingūna Rauda aicinās uz darbnīcu “Sauļu un putnu veidošana”, “Vainagu, ziedu lāpu izgatavošana un saules vārtu meistarklase” notiks kopā ar Rutu Zviedri, bet biedrība KIRA rādīs satriecošu kulinārijas meistarklasi.

Viesi no Preiļiem – Pludmales kafejnīca “Pampūkas” – sauks piedalīties kopīgā “Saules pankūku” darbnīcā, bet dabas mīļus Rāznas Nacionālā parka dabas centrs iepazīstinās ar dabas skolu par retajiem un invazīvajiem augiem. Bērnu priekiem Gunita Mūrniece-Krišāne no “Bencha Muudes” piedāvās apģērbt savu lelli, un Kroma Kolna bruoliste kopā ar Aleksandru Lubānu darbnīcā iepazīstinās ar latviskajām zīmēm rotās.


Projektu ”Novadu balss” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.
Par sagatavoto saturu atbild laikraksts ”Vietējā Latgales Avīze”.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Cik ilgi var noturēt sezonas pīķa formu? Skaidro olimpiskie vieglatlēti Vaičule un Gailums

Divi sporta karalienes jeb vieglatlētikas pārstāvji Gunta Vaičule un šķēpmetējs Patriks Gailums raidījumā “Vakara sporta stunda” atklāj, kāpēc sportisti tieši lielākajās un atbildīgākajās sacensībās...

POPULĀRĀKIE