pirmdiena, 17. jūnijs
SākumsSportsSkaļa un vienota advokāta balss! Kāpēc Latvijas sportam ir nepieciešama viena spēcīga...

Skaļa un vienota advokāta balss! Kāpēc Latvijas sportam ir nepieciešama viena spēcīga organizācija

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Jānis Buks un Latvijas Motosporta federācijas prezidents Mārtiņš Lazdovskis pastāsta par to, kāpēc ir svarīgi sporta organizācijām saplūst vienotā, spēcīgā pārstāvniecībā un kādus ieguvumus šīs pārmaiņas nesīs Latvijas sporta pasaulei.

“Es vienmēr esmu teicis un uzskatījis, ka tikai kopā mēs esam stiprāki. Latvijas sporta organizācijas savā būtībā vēsturiski ir bijušas ārkārtīgi sadalītas, ārkārtīgi fragmentētas, bez vienota, kopīga redzējuma, attīstības redzējuma, bez tādas spēcīgas pārstāvniecības arī teiksim diskusijās ar valsti kā partneri. Tā kā ir ļoti daudzi dažādi iemesli, kāpēc ir nepieciešama viena vienota sporta organizācija, un tas būs milzīgs ieguvums gan sportam, gan sporta organizācijām,” skaidro Buks.

Līdzīgi piemēri vienas organizācijas nozīmei atrodami ne tikai Igaunijā, bet arī Itālijā, Slovēnijā.

“Tā būs viena balss. Attiecīgi viena vienmēr būs skaļāka un jaudīgāka, jo tā būs apvienota, viena, visus pārstāvoša. Kā sporta nozarē mēs sakām vai sporta jomā, – beidzot sportam būs savs advokāts vai sava arodbiedrība,” piebilst Lazdovskis.

Organizācija darbosies zem Latvijas Olimpiskās komitejas.

“Manuprāt, viena lieta, ar ko mums pašiem ir jātiek galā savā situācijas izpratnē, ir tā, ka gadu desmitiem Latvijas sporta organizāciju infrastruktūra ir veidota kā naudas pārdalītāji un, ticiet man, tā nav nekāda raķešu zinātne – tev iepludina kaut kādus miljonus, tev vienkārši jāpārdala, un tā pievienotā vērtība patiesībā ir pavisam neliela. Manuprāt, Olimpiskā komiteja nākotnē ir jāveido pēc tāda – ja Latvijas darba devēju konfiderācija apvieno visus darba devējus un pārstāv darba devējus dažādos forumos, tad līdzīgi ir jāveido Olimpiskā komiteja. Tā ir vairāk, nevis kā naudas pārdales organizācija, bet kā sporta organizācija – sportistu, treneru, federāciju lobijs,” par finansējuma sadali teic Buks.

Vairāk klausies raidījumā:

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Dziedātāja Māra Upmane-Holšteine mērķējusi kļūt par labāko Latvijas mūzikas žurnālisti

Grupas “Astro'n'out” soliste Māra Upmane-Holšteine reiz tikai sapņojusi kļūt par mūziķi. Raidījumā “Ar dziesmu par dzīvi” viņa pastāsta, kā sākumā vēlējusies kļūt par Latvijas...

POPULĀRĀKIE