sestdiena, 22. jūnijs
SākumsSports“Bija laiki, kad to skaļi pasakot, cilvēki arī pirkstu pie deniņiem pagrozīja,”...

“Bija laiki, kad to skaļi pasakot, cilvēki arī pirkstu pie deniņiem pagrozīja,” par tobrīd neticamo WRC posmu Latvijā

Pirms laika nevienam pat prātā neienāca, ka Latvijā varētu notikt autosporta pats augstākais punkts – WRC rallija posms. Raidījumā “Vakara sporta stunda” Raimonds Strokšs, kurš ir FIA Pasaules rallija čempionāta posma “Tet Rally Latvia” direktors, atminas, kā soli pa solim Latvijai ir izdevies kļūt par rallija posma organizatoriem un kādus izaicinājumus šī svarīgā pasākuma rīkošana viņam ir prasījusi.

“Es teiktu tā, ka lielākais eksāmens, kāds ir jānokārto, sarežģītākais eksāmens un ar visilgāko gatavošanos šim eksāmenam,” par WRC rallija posma rīkošanu Latvijā teic Strokšs, “Zini, vēl netik pat sen – četrus gadus atpakaļ, ja mēs par to runātu, tad vēljoprojām, visticamāk, ka 98 procenti cilvēku, kuriem to stāstītu, domātu, ka tā ir utopija, jo tas bija ļoti sarežģīti un faktiski gandrīz neiespējami tur iekļūt.”

Tomēr dažādu apstākļu dēļ pavērās iespēja rallija posmu rīkot Latvijā. Jau kopš 2021. gada decembra, kad valdība atbalstījusi sacensību norisi, organizatoriem ir tikai viena doma – šī pasākuma realizācija.

“Savā darbā, viņu darot, esmu vienmēr domājis par to augstāko pakāpienu, varbūt ne uzreiz to skaļi teicis, jo bija laiki, kad to skaļi pasakot, cilvēki arī pirkstu pie deniņiem pagrozīja, bet tas mērķis jau bija viens,” atzīst Strokšs.

WRC rallija posms
Foto: Red Bull Content Pool

Neizticis arī bez domām par padošanos, taču viņš turpinājis iesākto: “Man ir bijušas neskaitāmas reizes, kad ir sen jau vajadzējis nomest to visu malā, atteikties un pārtraukt, nezinu, tūkstotis iemeslu, bet es stūrgalvīgi esmu gājis uz to, jo es zinu, ko tas iedos, kā tas būs un ar savām rokām, visticamāk, savai valstij neko lielāku es nevarēšu iedot.” Lielu artavu, lai WRC rallija posms vispār varētu notikt Latvijā, ir devis arī iepriekš paveiktais, piemēram, rīkotie Eiropas čempionāta posmi.

“Tā vizītkarte mums ir krājusies visus šos te gadus un jau no pirmā pasaules čempionāta rallijkrosā,” stāsta Strokšs, “Visai manai komandai ir viena motivācija, – kad mēs kaut ko darām, mēs darām uz to dienu visu, ko mēs varam izdarīt, neatliekam neko uz parītdienu. Tas ir summējies.”

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE