sestdiena, 22. jūnijs
SākumsDzīvesstilsCik svarīgi ir novērtēt bērna progresu un uzstādīt skaidrus mērķus

Cik svarīgi ir novērtēt bērna progresu un uzstādīt skaidrus mērķus

Motivācija ir dzinulis, kas palīdz tuvoties izaugsmei ne tikai pieauguša vecuma cilvēkus, bet arī bērnus un pusaudžus. Tā ir nepieciešama vērtība un nostāja, tāpēc raidījumā “Pietura vecākiem” vecāku izglītības treneri Inga Oliņa un Georgs Rubenis spriež par motivāciju, un kas var palīdzēt jauniešiem radīt motivāciju.

Georgs Rubenis: Ja mēs parunājam par tādu tēmu kā interese, intereses piesaiste vai intereses veidošana, intereses noturība. Vai vadot vecāku izglītības programmu un runājot ar vecākiem esi ievērojusi kādas vispārējas lietas, kas veicina dažādas intereses bērniem un jauniešiem? Vai kas ir vistraucējošākās?

Inga Oliņa: Noteikti varam izrādīt interesi par viņu interesēm. Nekad nesakām, ka viņu intereses ir sliktākas vai ka mēs tās vērtējam kā nevajadzīgas. Te gan arī ir reizēm jāvelk robežas un jāsaprot, ka reizēm arī mēs kā vecāki ne vienmēr līdz galam to saprotam, piemēram, ka iepriekšējā raidījumā gadījums ar jaunieti, kurš daudz laika pavada pie ekrāniem, bet pēc tam izrādās, ka viņš tur pēta vienu konkrētu tēmu.

Reizēm privātskolotājs var būt atbalstošs un radīt interesi un parādīt, ka tas rēbuss, kuru tu tur risini, var kļūt interesants un radīt azartu. Bet tas atkal ne visiem der.

Georgs Rubenis: Kādas vēl varētu būt tehnikas kā palīdzēt jauniešiem? Tu minēji kaut ko par mērķiem?

Inga Oliņa: Uzstādīt skaidrus mērķus, bet tiem mērķiem ir jābūt sasniedzamiem. Lai ir tas izaicinājums un mērķa sasniegšana nav pavisam vienkārša, bet lai izaicinājums ir izdarāms un tas ir gandarījums par to, ka tas ir izdarīts un mērķis ir sasniegts. Un tad var atzīmēt šīs te mazās uzvaras.

Un vēl svarīgi ir arī novērtēt progresu – ja tev ir, piemēram, 20 kļūdas diktātā, bet nākamajā reizē ir 10 kļūdas, tas būs uz pusi mazāk un ir novērtējams progress, kaut arī atzīmē varbūt tāpat būs 0. Un novērtēt atzīmi 8, nevis prasīt, kāpēc nebija 10, varēji jau vēl vairāk pacensties – tas uzreiz noņem gandarījumu par paveikto.

LĪDZĪGI RAKSTI

KOMENTĀRI

0 Komentāri
Inline Feedbacks
Rādīt visus komentārus

CITI LASA

Triānas Parks izdod jaunu dziesmu latgaliešu valodā “Liepu Laipas”

17. jūnijā Triānas Parks, piedaloties Normundam Zušam, piedāvā jaunu dziesmu “Liepu Laipas” un izziņo albumu, kas gaidāms jau rudenī. “Liepu Laipas” Triānas Parkam ir īpašs...

POPULĀRĀKIE